Fotokreditering: Monica Kvaale

KAI KENNETH HANSON

Kai Kenneth Hanson debutert i spillefilmen Søndagsengler som endte opp med en Oscar nominasjon i 1997. Senere er han utdannet skuespiller fra GITIS Scandinavia i Århus, og Teaterhøgskolen i Oslo. Han har jobbet på bl.a Det Norske Teateret, Nationaltheatret, Oslo Nye Teater, Riksteateret, Hålogaland Teater, Brageteatret. Han har også jobbet som skuespiller i div film og tv produksjoner. Han er nylig ferdig med opptak på tv-serien Flukten fra Bolivia som har premiere på TV2 i september 2025.
Tidligere har han bl.a vært å se i tv- seriene Exit 1, 2 og Coda Kork. I 2009 vant Kai Kenneth prisen for beste skuespiller for sin rolle i Brukerstøtte, på MAS Sorrer kortfilmfestival i Barcelona.
I 2012 – 2013 var han en av to kunstneriske ledere, og igangsetter av prosjektet Help, I am free.. i Cape Town. Kai Kenneth har vært ansatt som skuespiller i SKUDA siden 2014.
Høsten 2020 hadde han premiere på monologforestillingen «Så leste jeg Naiv.Super.» Dette var et samarbeid mellom Vega Scene, Østfold Internasjonale Teater og Kompani K. «Så leste jeg Naiv.Super.» er også Kai Kenneths debut som dramatiker.

Deltar på:

Onsdag 4. juni
Platons drikkegilde
Annlaug Børsheim, Gunnar Innvær, Jan Kjærstad, Kai Kenneth Hanson, M. Seppola Simonsen, Mikkel Øyen, Silje Grimstad, Sumaya Jirde Ali, Thea Selliaas Thorsen, Vibeke Flesland Havre

Tid

Onsdag
21:00 - 22:30

Sted

Festivalteltet

Pris

290,–

Legg til i din festival